Ostatni wyjazd tego lata. Piłkarze Chemika Moderatora zagrają w Rypinie

Przed piłkarzami Chemika Moderatora Bydgoszcz kolejny mecz w IV lidze. W ostatni weekend lata zespół Piotra Gruszki zmierzy się na wyjeździe z Lechem Rypin.

W porównaniu z poprzednimi spotkaniami w składzie Chemika dojdzie do drobnych zmian. Do kadry meczowej wraca Raul Chojnacki, który w ostatnich dniach zmagał się z drobnym urazem i z tego powodu nie wystąpił w meczach z KS Brzoza i Kujawami Markowice. Trener Piotr Gruszka nie będzie mógł za to skorzystać z Patryka Perlińskiego, który w ubiegłym tygodniu ujrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie i musi pauzować.

Mecz z Lechem nigdy nie były łatwe dla chemików. W ciągu ostatnich 30 lat obie drużyny mierzyły się 15 razy. 8 razy wygrał Lech, 6 razy triumfował Chemik, a raz był remis. Rypinianie wygrali też dwa ostatnie mecze między. Chemicy wolą za to wracać pamięcią do spotkania sprzed niemal dokładnie 10 lat. W październiku 2010 wygrali na wyjeździe 3:2 po golach Adama Kacprzaka, Macieja Kot  Jakuba Wituckiego. Dwie bramki - na remis i na wagę zwycięstwa - padły już w doliczonym czasie gry.

W tym sezonie Lech nie gra najlepiej, choć należy pamiętać, że od początku rozgrywek zespół boryka się z kontuzjami i kłopotami kadrowymi. Wygrał zaledwie dwa z siedmiu meczów i zajmuje 15. miejsce w tabeli. Zwyciężył jednak w dwóch ostatnich meczach na własnym boisku, więc podopieczni Piotra Gruszki nie mogą zlekceważyć rywala.

Początek spotkania o godz. 12:00.