Wysokie zwycięstwo w pucharze

We wtorkowym meczu Okręgowego Pucharu Polski piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Kujawy Markowice 9:2.

Spotkanie z zespołem z B klasy od początku układało się po myśli bydgoszczan, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie po golu Macieja Sobczyka. Następnie na 2:0 podwyższył Patryk Perliński i choć gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, to zwycięstwa Chemika ani przez chwilę nie było zagrożone. Do przerwy zespół Piotra Gruszki prowadził 4:1 po golu Szymona Maziarza i kolejnym trafieniu Sobczyka.

Po przerwie bydgoszczanie dołożyli jeszcze pięć bramek: po dwie zdobyli Gabriel Pieczyński i rezerwowy Grzegorz Adamski, a jednego gola strzelił Maziarz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:2.

Warto odnotować, że debiut w zespole seniorów zaliczył 17-letni obrońca Szymon Skorupa.

III runda Okręgowego Pucharu Polski
Kujawy Markowice - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:9

bramki: Maciej Sobczyk (dwie), Gabriel Pieczyński (dwie), Szymon Maziarz (dwie), Grzegorz Adamski (dwie), Patryk Perliński

Chemik: Gabrych - Winiecki, Adamenko, Skorupa, Kacprzak (46' Włosiński)- Rysiewski (46' Chęś), Maziarz (67' Serafin) - Sobczyk, Perliński, Katerla (68' Lipkowski) - Pieczyński (65' Adamski).