Stadion

ul. Glinki 79 85-861 Bydgoszcz

Autobusy komunikacji miejskiej nr 56, 68, 79

Historia
W 1971 roku pojawiła się propozycja przeniesienia siedziby klubu z Łęgnowa na Wyżyny. Delegacja klubu udała się do Płocka, aby tam zobaczyć ośrodek sportowy Petrochemii, na którym wzorowane miały być nowe obiekty. W 1973 roku opracowano założenia techniczno-ekonomiczne i powołano Społeczny Komitet Budowa Ośrodka.

Stadion główny i boiska boczne przy ul. Glinki 79 zostały oddane do użytku 16 października 1977 roku, a w uroczystym otwarciu wzięły udział władze miasta i władze klubu. Pierwszym meczem rozegranym na stadionie było towarzyskie spotkanie Chemika z Polonią Bydgoszcz zakończone remisem 1:1.

W II kwartale 1983 roku oddano do użytku budynek administracyjny, a rok później - halę sportową. Nie udało się zrealizować IV etapu inwestycji, który zakładał powstanie basenów krytych i otwartych.

Na przełomie I i II dekady XXI wieku na terenie klubu doszło do licznych prac remontowych. W 2009 roku zmodernizowano halę sportową, rok później otwarto nowe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, a w 2015 roku odnowiono jedną z trybun stadionu głównego. W latach 2017 i 2019 obiekty przy ul. Glinki były boiskami treningowymi podczas odpowiednio mistrzostw Europy U-21 i mistrzostw świata U-20. W związku z tym przeprowadzono remont budynków klubowych, wymianę ogrodzenia oraz montaż sztucznego oświetlenia.

Stadion z widokiem na trybunę wschodnią:

Boisko ze sztuczną murawą (z lewej) oraz boisko treningowe z naturalną nawierzchnią (z prawej):