III liga po 5. kolejce

W miniony weekend rozegrano mecze 5. kolejki III ligi. Liderem tabeli została Elana Toruń.

Piłkarze Jerzego Cyraka pokonali na wyjeździe Sokoła Kleczew 4:1 i z dziesięcioma punktami liderują tabeli. Tyle samo oczek mają Jarota Jarocin i Bałtyk Gdynia, a piąty Lech II Poznań ma punkt mniej, ale  ten weekend nie grał. Mecz rezerw Kolejorza z Gwardią Koszalin został przełożony na 28 września z powodu powołań zawodników Lecha do reprezentacji młodzieżowych.

Wzmocniona zawodnikami I zespołu Pogoń Szczecin pokonała Wdę Świecie 4:2. Cenne zwycięstwo odniósł też KKS 1925 Kalisz, który wygrał w Środzie Wielkopolskiej. Niecodziennym osiągnięciem popisał się Przemysław Kostuch z GKS-u Przodkowo, który najpierw zdobył dla swojego zespołu bramkę z rzutu karnego, a potem strzelił gola samobójczego dla Vinety Wolin.

5. kolejka III ligi
Pogoń Lębork - Świt Skolwin 3:3 (Wachowiak 2, Słowiński - Szczepanik 2, Filipowicz)
Chemik Bydgoszcz - Górnik Konin 2:1 (Janicki, Rysiewski k - Błaszczak)
Bałtyk Gdynia - Leśnik Manowo 1:0 (Zyska)
Polonia Środa Wielkopolska KKS 1925 Kalisz 2:3 (Bartoszak, Barabasz - Jankowski, Ciesielski, Stojczew)
Vineta Wolin - GKS Przodkowo 1:1 (Kostuch s - Kostuch k)
Pogoń II Szczecin Wda Świecie 4:2 (Zwoliński 2, Jaroch, Kowalczyk - Rożnowski, Czerwiński k)
KS Chwaszczyno - Jarota Jarocin 2:0 (Kugiel, Hebel)
Sokół Kleczew - Elana Toruń 1:4 (Śmiałek k - Trojanowski 2, Lenkiewicz, Bzdęga)
Mecz Lech II Poznań - Gwardia Koszalin zostanie rozegrany 28 września.

Najlepsi strzelcy (za 90minut.pl):
4 gole - Patryk Aleksandrowicz (Elana Toruń),
3 gole - Hubert Antkowiak (Jarota Jarocin), Radosław Barabasz (Polonia Środa Wielkopolska), Krzysztof Bartoszak (Polonia Środa Wielkopolska), Paweł Błaszczak (Górnik Konin), Maksymilian Hebel (KS Chwaszczyno), Dawid Retlewski (Wda Świecie), Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo), Grzegorz Szczepanik (Świt Skolwin (Szczecin)), Mateusz Wachowiak (Pogoń Lębork), Łukasz Zagdański (Elana Toruń), Łukasz Zwoliński (Pogoń II Szczecin), Sebastian Żołnowski (GKS Przodkowo).