Przełamanie u siebie. Górnik Konin pokonany

W spotkaniu 5. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali Górnika Konin 2:1. Było to ich pierwsze zwycięstwo u siebie w obecnym sezonie.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie po strzale Pawła Błaszczaka. W kolejnych minutach to jednak bydgoszczanie mieli przewagę, lecz długo nie potrafili udokumentować prowadzenia. Przełamanie przyszło w drugiej połowie. W 50. minucie po dośrodkowaniu Macieja Jarzembowskiego w poprzeczkę główkował Szymon Maziarz, a skutecznie piłkę dobił Dawid Janicki.

W 70. minucie powinno być 2:1, ale Robert Kawałek nie wykorzystał rzutu karnego. Szczęście uśmiechnęło się jednak do chemików. Siedem minut później sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr, a tym razem bramkarza pokonał Damian Rysiewski.

Chemik wygrał 2:1 i ma już 9 punktów, co daje mu szóste miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczni Piotra Gruszki zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Lębork.