Norbert Śliwicki powołany na Letnią Akademię Młodych Orłów

Norbert Śliwicki z rocznika 2009 został powołany na Letnią Akademię Młodych Orłów. Tym samym znalazł się w gronie najlepszych zawodników z całego kraju.

Powołania na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 11-18 lipca 2021, otrzymało 80 młodych piłkarzy z całego kraju – zarówno z największych w Polsce akademii piłkarskich, jak i mniejszych ośrodków specjalizujących się w szkoleniu zawodników. Norbert jest jednym z pięciu zawodników z naszego województwa, którzy zostali wyróżnieni.

W ostatnich miesiącach Śliwicki był wraz z kolegami z zespołu Chemika regularnie powoływany do reprezentacji województwa. Trener Krzysztof Szkaradek, który w ubiegłym sezonie prowadził drużyny roczników 2008 i 2009 w Akademii Piłkarskiej Chemika Moderatora Bydgoszcz pozytywnie ocenia pracę, jaką w ostatnich miesiącach wykonał jego podopieczny.

– Widać, że cały czas robi postępy, a dobra dyspozycja poskutkowała regularnymi występami w o rok starszej drużynie, która wywalczyła wiosną awans do I ligi – mówi szkoleniowiec.

Trener Szkaradek ocenia Śliwickiego jako szybkiego i kreatywnego zawodnika, który jest też dobrym duchem zespołu. – W trudnych momentach potrafi wesprzeć kolegów. Między innymi dlatego jest kapitanem rocznika 2009. Swoimi umiejętnościami już dziś wyróżnia się na tle rówieśników z całego województwa, ale wiadomo, że przed nim jeszcze dużo pracy – mówi trener.

Norbertowi i trenerom, którzy przyczynili się do jego sukcesu, gratulujemy w imieniu całej Akademii!