Zwycięstwo z KS Brzoza

Chemik Moderator Bydgoszcz odniósł trzecie domowe zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczni Piotra Gruszki pokonali KS Brzoza 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Szymon Maziarz, Daniel Katerla oraz Patryk Perliński.

Bydgoski zespół do dzisiejszego spotkania przystępował w nie najlepszych nastrojach. Chemicy w ubiegłym tygodniu ponownie przegrali we Włocławku, tym razem ulegając tamtejszej Włocłavii 2:1. W sobotnim meczu byli jednak zdecydowanym faworytem i od początku zaatakowali znajdującą się w strefie spadkowej drużynę KS Brzoza. Już w ósmej minucie sędzia Sławomir Winiecki po faulu gości zdecydował się na wskazanie na wapno. Do jedenastki jak zwykle podszedł kapitan zespołu - Szymon Maziarz i pewnie zamienił karnego na bramkę.

Aktywny w tym meczu “Mazi” już cztery minuty później miał okazję na podwyższenie prowadzenia, ale jego ładny, mocny strzał z dystansu poszybował nad poprzeczką. Co nie udało się w dwunastej minucie, udało się osiem minut później. Chemicy byli bardzo aktywni w bocznych sektorach boiska i jedną z dokładnych wrzutek z prawej strony zamknął Daniel Katerla strzelając głową na 2:0.

Gdy wydawało się, że obie drużyny z takim wynikiem zejdą do szatni to niespodziewanie KS strzelił gola kontaktowego. Wychowanek Chemika - Łukasz Retlewski niepilnowany huknął z daleka i nie dał szans interweniującemu Pawłowi Laskowskiemu.

Po przerwie to jednak Chemik znów narzucił rywalom swój styl gry. W 55 minucie pięknym uderzeniem popisał się Oskar Chęś, ale piłka po jego bombie uderzyła w poprzeczkę. W 77 minucie gospodarze znów zaatakowali prawą flanką. Daniel Włosiński dokładnie wrzucił na skraj piątego metra, a gola na 3:1 strzelił Patryk Perliński.

Do końca spotkania Chemik Moderator nie oddał inicjatywy swoim rywalom. Świetną okazję na podwyższenie rezultatu miał Maciej Kot, ale w pojedynku sam na sam lepszy okazał się bramkarz drużyny z Brzozy – Kazimierz Kostkowski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Gruszki 3:1. Dzięki tej wygranej piłkarze Chemika mają na swoim koncie trzynaście “oczek” i wrócili do walki o wyższe pozycje.

Najbliższe spotkanie ekipa z Glinek rozegra w Rypinie z tamtejszym Lechem, który po siedmiu meczach ma na swoim koncie sześć punktów i zajmuje obecnie czternastą pozycję w ligowej tabeli.

7. kolejka IV ligi
Chemik Moderator Bydgoszcz – KS Brzoza 3:1 (2:1)
bramki: Szymon Maziarz 8’ k, Daniel Katerla 20’, Patryk Perliński 77’ – Łukasz Retlewski 45+1’

Chemik: Laskowski – Włosiński, Adamenko, Maziarz, Kacprzak – Chęś, Rysiewski – Katerla (75’ Sobczyk), Perliński (76’ Serafin), Kot (85' Lipkowski) – Adamski (46’ Pieczyński).

Autor relacji: Mikołaj Wiśniowski