Nie stracić kontaktu z czołówką

W najbliższą sobotę Chemik Moderator Bydgoszcz zagra na własnym boisku z siedemnastą drużyną w tabeli ligowej – KS Brzozą. Mecz na stadionie przy ulicy Glinki 79 rozpocznie się o 16.

Piłkarze Chemika Moderatora w ubiegłym tygodniu po raz drugi polegli we Włocławku. Tym razem podopieczni Piotra Gruszki przegrali z Włocłavią 1:2. Gospodarze nie wywiązali się z regulaminowego obowiązku, by na boisku przebywało przez cały mecz minimum dwóch zawodników o statusie młodzieżowca. Sprawę badają obecnie odpowiednie Wydziału KPZPN.

Po meczu we Włocławku chemicy spadli na ósme miejsce w ligowej tabeli. Z pewnością nie jest to satysfakcjonująca pozycja dla bydgoskich piłkarzy, którzy od początku sezonu dobrze prezentują się na boisku, ale mimo tej dobrej gry często pechowo tracą punkty.

W najbliższy meczu zdobycie trzech oczek jest obowiązkiem dla chemików. KS Brzoza z zaledwie jednym zwycięstwem znajduję się w strefie spadkowej, a w ostatnim meczu uległa na własnym obiekcie Startowi Pruszcz 1:3. Ponadto drużyna z Brzozy legitymuje się zdecydowanie najgorszą defensywą w lidze. 28 straconych bramek przy 8 strzelonych pokazuje, że w pierwszej fazie sezonu beniaminek zalicza dość bolesne zderzenie z IV ligą.

Chemik pomimo ostatniej porażki wciąż ma niedużą stratę do czołówki. Niestety, słaba druga połowa meczu z Włocłavią ponownie pokazała, że po udanych pierwszych fragmentach spotkania chemicy grają zdecydowanie słabiej. Gdyby mecze z Zawiszą, Liderem i Włocłavią trwały po 45 minut, to Chemik miałby na swoim koncie aż sześć “oczek” więcej i w tej chwili zamiast plasować się w środku tabeli, znajdowałby się w czołowej trójce. Mecze piłkarskie mają jednak dwie połowy, a zawodnicy z Glinek muszą zdecydowanie popracować nad grą po przerwie.

W sezonie 2020/2021 Chemik Moderator rozegrał do tej pory na swoim boisku tylko dwa mecze. Oba z nich zakończyły się pewnymi zwycięstwami 3:0 i widać było, że na własnym terenie podopiecznym Piotra Gruszki wiedzie się zdecydowanie lepiej. Przed najbliższym meczem sztab szkoleniowy Chemika ma prawo oczekiwać od swoich zawodników pewnego zwycięstwa w dobrym stylu, a sympatycy bydgoskiej drużyny z pewnością liczą na kolejny udany domowy występ swojej drużyny.

Początek o godz. 16:00.