Wiktor Osiński: Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczną nowy sezon w rozgrywkach IV ligi.

W czasie okresu przygotowawczego chemicy rozegrali cztery spotkania kontrolne, spośród których trzy wygrali. Wzięli też udział w kilkudniowym zgrupowaniu w Szczecinku. - Wszystko, co założyliśmy, udało nam się zrealizować, przepracowaliśmy ten okres bardzo dobrze i jesteśmy gotowi na 1. kolejkę – mówi trener Wiktor Osiński.

Latem w drużynie nie doszło do większych zmian. Daniel Katerla przeszedł do Unii Solec Kujawski, zaś do Chemika Moderatora wrócił Kamil Goździkowski. Wiek juniora zakończyli też Kamil Serafin, Maciej Sobczyk i Grzegorz Adamski, więc teraz skupią się już na grze wyłącznie w pierwszym zespole. Zgranie i szersza niż przed rokiem kadra powinny pomagać naszym zawodnikom

- Funkcjonujemy według modelu który już wcześniej był wprowadzony. Młodzi zawodnicy są stopniowo wprowadzani do zespołu, a ci którzy kończą wiek juniora i zasługują na miejsce w zespole, to dostają szansę – mówi trener.

W poprzednich sezonach chemicy plasowali się odpowiednio na 4. i 3. miejscu w tabeli. Jak będzie tym razem? – Jako drużyna wyznaczyliśmy sobie cel, o którym po prostu my wiemy i to jest dla nas najważniejsze – odpowiada trener Osiński.

Pierwszy mecz nowego sezonu nasi piłkarze rozegrają w sobotę o godz. 12:00, podejmując Noteciankę Pakość.

Bramkarze: Igor Gabrych, Hubert Kalinowski, Oskar Klon, Igor Rutkowski
Obrońcy: Maksym Adamenko, Damian Kochmański, Gabriel Pieczyński, Szymon Skorupa, Daniel Włosiński, Mikołaj Winiecki, Adam Kacprzak, Kamil Goździkowski
Pomocnicy: Damian Rysiewski, Oskar Chęś, Szymon Maziarz, Jan Rogowski, Hubert Grabowski, Kamil Serafin, Jakub Czesiński, Konrad Klatecki, Maciej Kot, Oskar Lipkowski, Maciej Sobczyk, Marcel Strzyżewski, Mikołaj Dworczak
Napastnicy: Patryk Perliński, Grzegorz Adamski