Powrót na derby. W sobotę gramy z BKS-em

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wrócą do zmagań w IV lidze. Zagrają na wyjeździe z Budowlanym KS Bydgoszcz.

Dla obu drużyn ostatnie tygodnie były dość nietypowe. BKS nie rozegrał w terminie meczów 13 i 14. kolejki. Przerwa spowodowana zagrożeniem epidemicznych źle podziałała na bydgoszczan, gdyż po powrocie do gry przegrali 3:6 ze Startem Pruszcz.

Chemicy po dwóch weekendach przerwy wrócą do gry właśnie w najbliższą sobotę. W ostatnim spotkaniu, 24 października, zremisowali 3:3 z Kujawianką Izbica Kujawska. Był to jeden z najlepszych meczów w ofensywie naszego zespołu w tym roku, ale zarazem jeden z najgorszych w obronie.

W czasie przerwy od zmagań ligowych chemicy rozgrywali gry wewnętrzne oraz sparing z B-klasową Wisłą Fordon, z którą wygrali 10:2. W czasie przymusowej przerwy wyniki układały się jednak po myśli bydgoszczan i główni rywale w walce o miejsce w grupie mistrzowskiej tracili punkty. Obecnie podopieczni Piotra Gruszki zajmują szóstą lokatę w tabeli.

Trener Piotr Gruszka ma do dyspozycji wszystkich swoich zawodników oprócz kontuzjowanego Pawła Laskowskiego. W kadrze Budowlanego KS możemy znaleźć za to liczne znajome twarze. Drużynę Budowlanych prowadzi Zbigniew Sieradzki, który w latach 1993-2002 oraz 2003-2004 był piłkarzem Chemika. W gronie jego podopiecznych znajdują się m.in. Michał Żurowski, Piotr Siekirka, Gracjan Żeglarski, Mateusz Papaj, Paweł Dudzik, którzy mają za sobą występy w I zespole Chemika oraz Andrzej Sarna, Robert Rydzyński i Sebastian Włodarczyk, którzy grali w drużynach młodzieżowych naszej akademii.

Obecnie podopieczni trenera Sieradzkiego zajmują 10. miejsce w tabeli. Najlepszy w ich wykonaniu był przełom sierpnia i września, gdy nasi sobotni rywale wygrali cztery mecze z rzędu. Później jednak triumfowali tylko raz w siedmiu ligowych próbach, choć w międzyczasie wyeliminowali z Okręgowego Pucharu Polski bydgoskiego Zawiszę.

Początek sobotniego spotkania o godz. 12:00 na ul. Sielskiej w Fordonie. Wynik będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie na Facebooku.