Koniec przedłużonej rundy

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają ostatni mecz w rundzie jesiennej IV ligi. Podopieczni Piotra Gruszki zmierzą się z Legią Chełmża.

Mecz miał się pierwotnie odbyć 31 października, ale został przełożony z uwagi na zagrożenie epidemiczne w zespole Legii. Kilka dni wcześniej trenerem zespołu z Chełmży został Dariusz Durda. Pod wodzą nowego szkoleniowca legioniści grają dużo lepiej i wygrali wszystkie cztery mecze, pokonując KS Brzoza, Start Pruszcz, Lecha Rypin i Chełminiankę Chełmno.

Legia jest obecnie dziewiąta w tabeli IV ligi i - zwłaszcza patrząc na ostatnią dyspozycję - wciąż ma duże szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Warto jednak dodać, że legioniści dopiero wiosną będą pauzować, a więc po jesieni będą mieli jedno spotkanie rozegrane więcej niż reszta stawki.

Chemicy dzięki zwycięstwu z Pogonią Mogilno awansowali na piąte miejsce w tabeli i znacznie przybliżyli się do awansu do grupy mistrzowskiej. Jeśli jednak wygrają z Legią, mogą spędzić zimę nawet na czwartym miejscu, gdyż wyprzedzą Sportis Łochowo.

Początek sobotniego meczu w Chełmży o godz. 12:00.