Piotr Gruszka: Muszę pochwalić naszych młodych zawodników

Trener Piotr Gruszka po sześciu miesiącach wrócił do Chemika Bydgoszcz. Jak zapewnia, zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek.

W sobotę, w próbie generalnej przed startem rozgrywek, chemicy zmierzyli się z występującą w III lidze, a w ostatnim sezonie najlepszą szczebel niżej, Unią Solec Kujawski. Bydgoszczanie wygrali 1:0. - To był pożyteczny, bardzo udany sparing. Przez 90 minut kontrolowaliśmy mecz i oprócz gola stworzyliśmy jeszcze ze dwie-trzy sytuacje do zdobycia bramki - oceniał po zakończeniu spotkania trener Piotr Gruszka.

Chemicy w wiosennych sparingach wygrali trzy razy, raz remisowali, a raz przegrali. - Myślę, że dobrze przepracowaliśmy lato, choć przez długi czas byliśmy w niepewności, w której lidze i kiedy zaczniemy. Na pewno jednak jestem zadowolony z pracy wszystkich zawodników na treningach i myślę, że drużyna będzie dobrze przygotowana do sezonu- ocenia szkoleniowiec. Podoba mu się między innymi postawa młodych zawodników, którzy coraz śmielej radzą sobie w dorosłym zespole. - Muszę ich pochwalić, bo bardzo dobrze pokazują się na treningach i w sparingach - mówi Gruszka.

47-letni trener wraca do Chemika po półrocznej przerwie, gdy prowadził I-ligowy zespół Chojniczanki Chojnice. - To było dla mnie naprawdę wielkie doświadczenie, którego na pewno nie można zdobyć w szkołach ani wyczytać książkach. Może nie zakończyło się to tak jak chciałem i nie miałem możliwości dokończyć pracy, ale i tak uważam ten czas za plus dla mojego rozwoju - mówi Gruszka. Pytany o zmiany, jakie zaszły pod jego nieobecność na Glinkach, odpowiada: Ja jestem w Chemiku z małymi przerwami od 1979 roku, więc dla mnie nic się nie zmienia. Może poza tym, że po ostatnim remoncie mamy świetną murawę - tłumaczy szkoleniowiec.

W 1. kolejce jego podopieczni zagrają z Kujawiakiem Kowal, czyli beniaminkiem IV-ligowych rozgrywek. - Rok nas nie było w tej lidze. Na pewno mecz na inaugurację na boisku beniaminka nigdy nie jest łatwy, ale uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do startu sezonu - kończy trener. Początek niedzielnego spotkania o godz. 17.