Borys Wasiutyn piłkarzem Chemika Bydgoszcz

Borys Wasiutyn został nowym piłkarzem Chemika Bydgoszcz. Ukraiński obrońca występował ostatnio w Motorze Lubawa.

Wasiutyn trenował z Chemikiem od początku okresu przygotowawczego. W weekend związał się z klubem umową, na podstawie której będzie w sezonie 2017/2018 występować na Glinkach. W sparingu z Unią Solec Kujawski zagrał od pierwszej minuty na środku obrony.

24-letni obrońca ma 186 cm wzrostu i waży 79 kilogramów. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespołach z Doniecka - UOR i Metalurhu, a następnie występował w Słowchlibie Słowiańsk, FSV Wacker Gotha (Niemcy), Howerli Użhorod oraz FK Nikopol, dla którego rozegrał czternaście meczów w II lidze. W rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 grał w Elanie Toruń (13 meczów), a ostatni sezon spędził w również III-ligowym Motorze Lubawa (29/1).

Wasiutyn będzie piątym w historii Chemika obcokrajowcem i piątym Ukraińcem. Wcześniej w Chemiku występowali Andriej Michalczuk (1990-92), Oleg Riabko (1990-92), Andriej Semirenko (1991) i Oleksandr Kostiuk (2016-17).