Zwycięstwo z reprezentacją województwa

W piątkowym meczu sparingowym piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z reprezentacją województwa na UEFA Regions' Cup 3:2.

Piątkowy rywal to kadra Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej złożona z zawodników, którzy dotąd nie mieli podpisanych profesjonalnych kontraktów. Latem drużyna wygrała zmagania makroregionalne. Co ciekawe, jej trenerem jest szkoleniowiec chemików Piotr Gruszka, a w składzie znajdują się między innymi Paweł Laskowski i Raul Chojnacki.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla chemików, którzy już po kilku minutach objęli prowadzenie po uderzeniu Franciszka Marca. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Mariusz Miłek, a po zmianie stron kolejną bramkę zdobył Grzegorz Adamski. Później reprezentacja KPZPN zdołała zmniejszyć rozmiary porażki, strzelając dwa gole, choć należy wspomnieć, że gracze Chemika dwa razy trafili w poprzeczkę.

Kolejne mecze sparingowe chemicy rozegrają w następny weekend - 8 lutego zmierzą się z LKS Dąbrowa Chełmińska i BOSiR-em Barcin.

Mecz sparingowy
Chemik Moderator Bydgoszcz - Reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej 3:2 (2:0)
bramki: Franciszek Marzec, Mariusz Miłek, Grzegorz Adamski

Chemik: Laskowski (46' Skonieczny) - Kacprzak, Czyżewski, Adamenko, Frelichowski (46' Goździkowski) - Rysiewski, Maziarz (60' Skiba) - Marzec, Miłek (60' Serafin), Kot (60' Winiecki) - Pieczyński (46' Adamski)