O nas

W BKS "Chemik" trenuje obecnie ok. 450 piłkarzy. Klub prowadzi klasy sportowe o profilu piłka nożna w Szkole Podstawowej nr 60 im. Huberta Wagnera oraz w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Bydgoskich Olimpijczyków.

W zespołach młodzieżowych BKS Chemik regularnie grają reprezentanci Polski, a wychowankowie trafiają do najlepszych klubów w Polsce. W ostatnich latach były to takie zespoły jak: Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, czy Widzew Łódź. W 2013 roku Michał Borecki bezpośrednio z Chemika przeniósł się do włoskiego Lazio Rzym.

Klub ma do dyspozycji trzy boiska - dwa naturalne oraz jedno ze sztuczną nawierzchnią. Co roku w lipcu organizuje bezpłatne zajęcia piłkarskie "Wakacje z Chemikiem" dla dzieci do 12. roku życia.