Zawisza Bydgoszcz rywalem w Pucharze Polski

W czwartek w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem Chemika Moderatora będzie Zawisza Bydgoszcz.

Chemicy to obrońcy wywalczonego przed rokiem trofeum. Mecz 1/8 finału będzie dla nich pierwszym spotkaniem w obecnej edycji rozgrywek pucharowych. Na tym etapie zmagań oprócz zespołu trenera Piotra Gruszki wystąpi 15 drużyn, które wywalczyły awans w meczach rozegranych w ramach okręgów: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego.

Pary najbliższej fazy zmagań wyłoniono podczas czwartkowego losowania. Chemik Moderator zagra z Zawiszą, który w poprzednich rundach wyeliminował Czarnych Nakło i Piasta Złotniki Kujawskie, a w tabeli IV ligi zajmuje 13. miejsce. Chemik Moderator zakończył rundę jesienną na 5. lokacie.

Zwycięzca meczu Chemik Moderator - Zawisza w ćwierćfinale zmierzy się z wygranym z pary Lech Rypin - Sparta Brodnica.

Spotkanie zostanie rozegrane w weekend 7/8 marca, czyli na tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej IV ligi. Szczegóły organizacyjne meczu zostaną podane w osobnym komunikacie.

1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI KPZPN  (7-8 marca 2020)
Wda Świecie – Unia Gniewkowo
Mustang Ostaszewo – Włocłavia Włocławek
Pogoń Mogilno – Pomorzanin Toruń
Polonia Bydgoszcz – Unia Janikowo
Chemik Moderator Bydgoszcz – SP Zawisza Bydgoszcz
Lech Rypin – Sparta Brodnica
Cyklon Kończewice – Cuiavia Inowrocław
Kujawiak Kowal – Orlęta Aleksandrów Kujawski

PARY 1/4 FINAŁU
Wda/Unia G. – Mustang/Włocłavia
Pogoń/Pomorzanin – Polonia/Unia J.
Chemik Moderator/SP Zawisza – Lech/Sparta
Cyklon/Cuiavia – Kujawiak/Orlęta