Pechowa porażka w derbach

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali w sobotnim meczu IV ligi z Zawiszą Bydgoszcz 1:3.

Chemik Moderator wystąpił bez Maksyma Adamenko i Szymona Maziarza, którzy w meczu z Pogonią Mogilno obejrzeli żółte kartki i byli zmuszeni do pauzy. Zastąpili ich 18-latkowie – Szymon Skorupa i Oskar Chęś.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla podopiecznych Wiktora Osińskiego. Już w 6. minucie przeprowadzili oni ładną akcją prawą stroną, a Tomasz Prejs skierował piłkę do własnej bramki. W kolejnych minutach nie pozwalali zawiszanom na wiele, a sami mieli okazję do podwyższenia wyniku po strzałach Adama Kacprzaka i Kamila Serafina. Zawisza najbliżej był po uderzeniach Wojciecha Mielcarka - strzał z rzutu wolnego obronił Oskar Klon, a próba po kontrataku była niecelna.

Już na początku drugiej połowy chemicy powinni podwyższyć prowadzenie, ale Maciej Kot przestrzelił z bliska. Później zawiszanie dopięli swego. Przy pierwszej bramce mieli trochę szczęścia - piłka uderzona przez Kamila Żylskiego odbiła się od Tomasza Żylińskiego i było 1:1. Chwilę później Żylski wykorzystał błąd chemików przy wyprowadzaniu piłki i Zawisza już prowadził.

W kolejnych minutach chemicy próbowali wyrównać, ale nie wykorzystali kilku sytuacji. Zawisza zdobył za to trzecią bramkę za sprawą Żylskiego.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 3:1 (0:1)
bramki: Kamil Żylski 60′, 83′, Tomasz Żyliński 54′ – Tomasz Prejs (sam.) 6′

Zawisza: Mich. Oczkowski – Prejs, Jastrzembski, Witucki, Mat. Oczkowski, Sochań, Mielcarek (86′ Maciejewski), Furst (70′ Zniszczol), Jaskólski (46′ Żyliński), Brzeziński (71′ Kozłowski), Piekuś (46′ Żylski).

Chemik: Klon – Włosiński, Skorupa, Pieczyński, Kacprzak – Rysiewski, Chęś (60′ Adamski) – Kot (80′ Lipkowski), Serafin, Katerla (64′ Sobczyk) – Perliński.