Derby na szczycie tabeli

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z Zawiszą. Spotkanie derbowe zapowiada się jako najciekawsze starcie 23. kolejki IV ligi.

Mecz będzie konfrontacją lidera z wiceliderem rozgrywek - Zawisza prowadzi w tabeli z 49 punktami na koncie. Chemik ma 44 oczka i jeden mecz rozegrany więcej.

W rozgrywanym na inaugurację sezonu meczu na Gdańskiej chemicy byli o krok od zwycięstwa. Dwukrotnie prowadzili po bramkach Macieja Kota, ale w ostatniej akcji meczu wyrównał Tomasz Prejs. 26-latek nie jest jedynym byłym piłkarzem Chemika, który dziś gra w Zawiszy. W naszym zespole występowali też Jakub Witucki, Jay Jaskólski i Wojciech Mielcarek, a w drużynach młodzieżowych również Natan Zniszczol.

Na wiosnę obie drużyny jeszcze nie przegrały - Zawisza zanotował trzy zwycięstwa i jeden remis, a Chemik - cztery zwycięstwa i jeden remis. Ostatnią wygraną z Pogonią Mogilno (4:1) chemicy obkupili jednak stratami kadrowymi - żółte kartki ujrzeli Szymon Maziarz i Maksym Adamenko, którzy w starciu z Zawiszą będą zawieszeni. Ponadto cały czas kontuzjowany jest Raul Chojnacki.

Początek meczu o godz. 17:00.\