Chemik Moderator z kobiecą drużyną w lidze futsalu

Pierwszy raz w historii Chemik zgłosił do rozgrywek drużynę kobiet. W swoim debiucie w lidze piłkarki prowadzone przez trenera Damiana Stodolnego zagrają na wyjeździe z Tęczą Bydgoszcz. Kilka dni później, w hali przy ul. Glinki 79, podejmą Kobiecy KP Chełmża.

Kobieca drużyna Chemika Moderatora w halowej piłce nożnej będzie występować na poziomie II Ligi Futsalu w grupie kujawsko – pomorskiej. Zespół stanowią zawodniczki Spójni Białe Błota, na co dzień rywalizujące na trawie w rozgrywkach trzeciej ligi. Warto dodać, że dwie z nich – Anna Fordon i Kamila Majson – już we wrześniu zasiliły sztab trenerski naszej Akademii.

- To pierwsza kobieca drużyna w naszej historii – podkreśla Dominik Malicki, prezes Chemika Moderatora Bydgoszcz. – I tym samym kolejny krok, jeśli chodzi o rozbudowę drabinki szkoleniowej klubu i prowadzonych zespołów. Już teraz szkolimy dzieci i młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych. Od września rozpoczęliśmy szkolenie dziewczynek. Utworzenie kobiecego zespołu i przystąpienie do rozgrywek, tej zimy - halowych, to efekty długofalowego planu, który realizujemy, czyli rozwoju piłki nożnej na wielu obszarach w ramach struktur Chemika - dodaje Malicki.

Trenerem kobiecej drużyny jest posiadający licencję trenerską UEFA Elite Youth Damian Stodolny, który z większością zawodniczek pracuje już od poprzedniego sezonu w Spójni Białe Błota.

- Drużyna jest młoda i ambitna, dlatego głównym celem jest zebranie doświadczenia w meczach o punkty. Cieszę się, że będzie to możliwe dzięki współpracy nawiązanej z Chemikiem – mówi trener Stodolny. - Rok temu zimą, w przerwie pomiędzy rundami, rozegraliśmy kilka towarzyskich turniejów w hali. Dziewczyny z niecierpliwością czekają na nowe rozgrywki - mówi szkoleniowiec. Co warte podkreślenia, Stodolny to były piłkarz Chemika. Grał w naszym klubie w drużynach młodzieżowych, a także w I zespole w latach 1998-2000.

Ze względu na konieczność odrobienia strat i rozegranie zaległej kolejki w trzeciej lidze przez Spójnię, mecz Chemika Moderatora w pierwszej serii gier w hali został przełożony. Bydgoskie derby z Tęczą odbędą się z tego powodu w pierwszych dniach grudnia, a nie w weekend 21-22 listopada. Następnie kobieca piłka zadebiutuje na Glinkach - w sobotę 5 grudnia rywalkami naszej drużyny będzie Kobiecy KP Chełmża.

W grupie z Chemikiem Moderatorem, oprócz Kobiecego KP Chełmża, występują także druga drużyna klubu z Chełmży - Kobiecy II KP, Tęcza Bydgoszcz, Strażak Przechowo, Jedynka Aleksandrów Kujawski i AZS Włocławek.

Tekst: Mateusz Stępień
Foto: Pixabay