Ostatnie dni głosowania w budżecie obywatelskim!

Do 30 grudnia można głosować w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku nasz klub wspiera dwa projekty.

Głosowanie odbywa się od 1 grudnia za pośrednictwem strony: www.bydgoszcz.pl/bbo. Można wybierać inwestycję w trzech kategoriach: projekty osiedlowe, projekty ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. W sumie do wydania jest ponad 16 milionów złotych.

Nasz klub od lat aktywnie bierze udział w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Dzięki inicjatywom mieszkańców w okolicach Chemika powstały m.in. piłkarski plac zabaw przy ul. Glinki, rekreacyjne centrum sportowe przy ul. Bohaterów Kragujewca, a ostatnio – mobilne trybuny. W ubiegłym roku dzięki Państwa głosom pozyskaliśmy też środki na dodatkowe atrakcje podczas Wakacji z Chemikiem – bezpłatnych treningów dla dzieci. Z powodu epidemii akcji nie udało się zorganizować w lipcu, ale pozyskane środki zostaną wykorzystane podczas kolejnej edycji, którą planujemy na najbliższe wakacje.

W tym roku wspieramy dwa projekty:

Projekt osiedlowy - Wyżyny
386 – Piłkarski Ogród Treningowy
ul. Bohaterów Kragujewca, 10, SP nr 60
Koszt: 446131

Zadanie obejmuje stworzenie ogólnodostępnego ogrodu do treningów dla młodych i starszych pasjonatów piłki nożnej. Projekt obejmuje stworzenie miejsca, na którym znajdą się wszelkiego rodzaju urządzenia do treningów i rekreacyjnego uprawiania piłki nożnej m.in. półboisko do strzelania rzutów wolnych, bramka z elektronicznym licznikiem - ćwiczenie celności, mini boisko bilardowe do piłki nożnej i plac do ćwiczeń dryblingów.

Mały projekt społeczny
429 – Piłkarskie przedszkola
Koszt: 38600 zł

Ogólnorozwojowe zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków - chłopców i dziewczynek. Dzieci będą czerpały pełną przyjemność z gry w piłkę nożną - ćwiczenia podczas treningu będą odpowiadały ich potrzebom, a od wyniku rywalizacji ważniejsza będzie dobra zabawa.. Otwarty nabór dla uczestników.

***

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa głosowanie odbywa się wyłącznie w sposób elektroniczny. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy, który w najpóźniej w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. Wyniki poznamy do 20 stycznia 2021 roku.

Mieszkańcy którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc. Przedstawiciele urzędu miasta czekają pod numerem telefonu: 660 240 004. Jeśli masz pytania napisz na: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.