Moderator z prestiżowym wyróżnieniem

Grupa Moderator, która od stycznia 2018 roku jest partnerem i tytularnym sponsorem piłkarskiej sekcji Chemika, została doceniona przez Business Center Club za działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Działalność Grupy Moderator w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu została doceniona przez Business Center Club i kapitułę konkursu Firma Dobrze Widziana. Celem konkursu jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

Grupa Moderator została wyróżniona za współpracę z organizacjami pozarządowymi, przekazywanie części zysków na cele społeczne, finansowe i rzeczowe wspieranie kultury i sportu, w tym za współpracę z BKS Chemik.

Do powyższych należą też m.in. pomoc Fundacji Wielka Rodzina (rodzinnemu domowi dziecka prowadzonemu przez bydgoskie małżeństwo Violettę i Adama Joppek); wsparcie Szpitala Miejskiego (pomalowanie sal na oddziale położniczym); rewitalizacja Kina Pomorzanin i udostępnienie m.in. tej, jak też innych przestrzeni, jakimi dysponuje firma, na aktywności mieszkańców, twórców kultury i społeczników; współpraca z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy (organizacja konkursu na najlepszą pracę dyplomową).

Uznanie komisji konkursowej zyskała też działalność na rzecz środowiska naturalnego (udział w projekcie KPEC Bydgoszcz - Ciepło bez smogu, który ma na celu likwidację starych pieców węglowych) oraz szeroko pojęte praktyki w ramach rewitalizacji miasta i inne miastotwórcze. Większość wydarzeń organizowanych przez Moderatora jest bezpłatna dla mieszkańców.