Wiktor Osiński: Ten awans to nagroda dla zespołu i całego klubu

Juniorzy Chemika Moderatora wygrali w sobotę z MUKS CWZS Bydgoszcz 2:1 i awansowali do ligi makroregionalnej U-19. Zadowolenia z postawy podopiecznych nie krył trener Wiktor Osiński.

- Ten mecz to były takie typowe derby. Dodatkową presją było to, że obie drużyny do ostatnich minut były w grze o awans. Tę nerwowość było widać od pierwszych minut. Na boisku było dużo walki, ale mimo tego i my, i oni stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. My wykorzystaliśmy więcej z nich i możemy się cieszyć - mówił po meczu Wiktor Osiński, który od początku roku pełni funkcję szkoleniowca juniorów Chemika. Jego asystentem jest obecnie trener Marcel Żyra.

Zdaniem Osińskiego duży wpływ na dobre występy w rozgrywkach młodzieżowych ma fakt, że znaczna część zespołu ma już za sobą grę i treningi w zespole seniorskim. W tym sezonie w IV lidze grali już Igor Gabrych, Mikołaj Winiecki, Oskar Chęś, Oskar Lipkowski, Kamil Serafin, Maciej Sobczyk, Wojciech Skiba i Grzegorz Adamski, a w Okręgowym Pucharze Polski zadebiutował Szymon Skorupa. - Stawiamy na młodzież w seniorach i dzięki temu chłopacy pokazują później dużą jakość w rozgrywkach młodzieżowych. Ten awans jest więc nagrodą dla nich, dla nas jako sztabu szkoleniowego i dla całego klubu - mówi Osiński.

Młodzi chemicy zakończyli rozgrywki I ligi wojewódzkiej U19 na drugim miejscu. W 18 meczach zanotowali 13 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki oraz bilans bramkowy 85:27, co uczyniło z nich najbardziej bramkostrzelną drużynę rozgrywek.