Wielkie nerwy i zwycięstwo. Juniorzy awansowali do ligi makroregionalnej

W sobotnim meczu I ligi wojewódzkiej juniorów piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali MUKS CWZS Bydgoszcz 2:1. Dzięki temu zwycięstwu awansowali do ligi makroregionalnej.

Przed rozpoczęciem spotkania chemicy wyprzedzali Olimpię Grudziądz i MUKS CWZS o jeden punkt. Musieli więc wygrać na boisku przy ul. Gdańskiej, jeśli chcieli wywalczyć awans. Na potknięcie grudziądzan nie można było liczyć, bo w rozgrywanym równoległe spotkaniu Olimpia pewnie prowadziła z bydgoską Gwiazdą.

Mecz Chemika z MUKS-em od początku był wyrównany. Obie drużyny tworzyły sobie sytuacje bramkowe. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego zagrozili bramce m.in. po rzutach rożnych czy po strzale Mikołaja Winieckiego. Przełom nastąpił po 30. minutach gry. Grzegorz Adamski został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Wojciech Skiba. Kilka minut później Adamski przytomnie odzyskał piłkę po błędzie defensywy gospodarzy i zachowując spokój odegrał do Oskara Lipkowskiego, a temu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i podwyższyć na 2:0.

W II połowie MUKS rzucił się do ataków, lecz długo nie przynosiły one skutku. Dopiero około 70. minuty rywale znaleźli sposób na defensywę chemików i strzegącego bramki Huberta Kalinowskiego. Chemicy mogli szybko odpowiedzieć, ale piłka po ładnym strzale z dystansu w wykonaniu Macieja Sobczyka odbiła się od poprzeczki i wróciła w pole.

Z każdą kolejną minutą spotkaniu towarzyszyło coraz więcej nerwów, gdyż piłkarze MUKS-u regularnie przebywali w pobliżu bramki Chemika. W samej końcówce meczu jeden z gospodarzy wyszedł sam na sam z Kalinowskim, ale trafił w słupek. W doliczonym czasie gry Adamski mógł jeszcze udokumentować dobrą grę zdobyciem bramki, ale po długim rajdzie uderzył minimalnie niecelnie. Wynik już się nie zmienił. Chemik Moderator wygrał 2:1 i wraz z Elaną Toruń awansował do ligi makroregionalnej.