Chemik U19 rozpoczyna sezon

Już w najbliższy weekend zostaną wznowione rozgrywki w ligach młodzieżowych. Zmagania w nowym sezonie rozpoczną między juniorzy Chemika Moderatora Bydgoszcz.

- Przygotowania przebiegły zgodnie z planem i zrealizowaliśmy wszystko to, co zostało założone – mówi trener Bartosz Kubiak, który od tego sezonu będzie prowadził drużynę U19. Dobrze jednak zna podopiecznych, gdyż w ostatnich miesiącach był II trenerem, współpracując z Wiktorem Osińskim.

- Tak naprawdę tworzy się teraz nowy zespół, bo połączyły się roczniki 2003 i 2004. Ponadto, wielu z tych chłopców funkcjonuje już w drużynie seniorów, więc musimy to wszystko połączyć w jeden zespół – wyjaśnia trener Kubiak.

Latem juniorzy rozegrali pięć meczów kontrolnych: dwie gry wewnętrzne z seniorami i juniorami młodszymi oraz trzy sparingi z rywalami z innych klubów.

4 sierpnia: Górnik Polkowice 3:3– bramki: Kuśmirek, Winiecki, H. Grabowski
8 sierpnia: Elana II Toruń 1:3 – bramka: H. Grabowski
15 sierpnia: Wda II Świecie 4:1 – bramki: Sobczyk, Winiecki, H. Grabowski, Szmelc

Po zakończeniu poprzedniego sezonu na trzecim miejscu w lidze makroregionalnej chemicy zagrają w I lidze wojewódzkiej i ponownie będą chcieli zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc, aby wywalczyć awans do wiosennych zmagań z rywalami z Wielkopolski, Pomorza i Zachodniopomorskiego.

W meczu 1. kolejki zespół U19 zmierzy się na własnym boisku z Olimpią Grudziądz. Początek meczu o godz. 10:00.

fot. W. Kuśmirek