Zasłużone zwycięstwo Chełminianki

W meczu 9. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora przegrali z Chełminianką Chełmno 1:2.

Spotkanie rozegrane w sobotę na Glinkach było zdecydowanie najsłabszym występem chemików w tym sezonie. W I połowie na boisku działo się niewiele. Po zmianie stron Chełminianka stworzyła sobie kilka okazji i w 64. minucie zasłużenie objęła prowadzenie, gdy do siatki trafił Oskar Andrzejewski. Na domiar złego, chwilę wcześniej boisko z kontuzją opuścił Patryk Perliński.

Po stracie gola chemicy w końcu przebudzili się i zaczęli grać nieco odważniej. Szybko dało to efekt. W 83. minucie po akcji Oskara Lipkowskiego i Macieja Kota oraz asyście Macieja Sobczyka piłkę do siatki skierował Szymon Maziarz. Goście zdołali jednak szybko wrócić na prowadzenie. 300 sekund później Mateusz Płóciennik dobrze przymierzył z rzutu wolnego i dał zwycięstwo drużynie gości.

W najbliższą środę piłkarze Chemika Moderatora zagrają na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław w meczu Okręgowego Pucharu Polski. W następny weekend w rozgrywkach ligowych będą pauzować.