Pogoń rozgromiona. Pewne zwycięstwo w zaległym meczu

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wysoko wygrali z Pogonią Mogilno. Podopieczni Piotra Gruszki aż pięć razy cieszyli się z umieszczenia piłki w siatce.

Trener Piotr Gruszka zdecydował się na wystawienie identycznej jedenastki jak w meczach z Budowlanym KS Bydgoszcz i Unią Gniewkowo. Tym razem jednak mecz ułożył się idealnie po myśli szkoleniowca naszego zespołu. Już w 8. minucie Szymon Maziarz świetnie przymierzył z rzutu wolnego i chemicy objęli prowadzenie. Chwilę później na 2:0 podwyższył Daniel Katerla.

W II połowie bydgoszczanie szybko odebrali rywalom ochotę do rywalizacji. Krótko po wznowieniu gry Damian Rysiewski efektownie uderzył z dystansu, podwyższając prowadzenie chemików. W ostatnim kwadransie do siatki trafili jeszcze Maciej Kot i ponownie Katerla.

Co ciekawe, trener Gruszka nie zdecydował się na żadną zmianę. Jeszcze dziś o godz. 16:00 mecz ligowy z MUKS CWZS Bydgoszcz rozegra bowiem zespół U19. Spotkanie zadecyduje o awansie do ligi makroregionalnej. Wszyscy zawodnicy, którzy byli na ławce rezerwowych to juniorzy, więc szkoleniowiec nie wprowadzał ich do gry przed ich spotkaniem w rozgrywkach młodzieżowych.

Za tydzień chemicy rozegrają drugi z zaległych meczów - na wyjeździe z Legią Chełmża. Obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli.

15. kolejka IV ligi (mecz zaległy)
Chemik Moderator Bydgoszcz - Pogoń Mogilno 5:0

bramki: Daniel Katerla 10', 77', Szymon Maziarz 8', Damian Rysiewski 47', Maciej Kot 75'

Chemik: Klon - Włosiński, Adamenko, Chojnacki, Kacprzak - Maziarz, Rysiewski - Kot, Perliński, Katerla - Pieczyński.