Ostatni mecz u siebie. Przyjeżdża pogromca faworytów

Już w sobotę chemicy rozegrają ostatni w tym roku mecz na własnym boisku. Ich rywalem będzie dobrze radząca sobie z faworytami rozgrywek Pogoń Mogilno.

Pogoń zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli i wciąż ma duże szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Do Chemika traci dwa punkty, ale ma też jeden mecz rozegrany więcej. Spotkaniem z bydgoszczanami zakończy jesienne zmagania.

Warto zauważyć, że mogileński zespół dobrze radzi sobie z faworytami rozgrywek. To właśnie Pogoń jako jedyna pokonała lidera tabeli Zawiszę Bydgoszcz. Zwyciężyła też 3:1 Włocłavię i postraszyła Lidera Włocławek (3:4). Wszystkie te mecze rozegrała jednak na własnym boisku. Na wyjeździe przegrała za to ze Sportisem Łochowo 0:3.

Chemicy od dwóch miesięcy nie przegrali, ale grają... różnie. Po II połowie spotkania z Budowlanym KS Bydgoszcz (4:1) można było z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale w ostatni weekend nasi piłkarze zaledwie zremisowali z Unią Gniewkowo 2:2. Awans do grupy mistrzowskiej jest blisko, ale do końca zostały mecze z wymagającymi rywalami. Po spotkaniu z Pogonią bydgoszczanie zagrają z Legią Chełmża, która pod wodzą nowego trenera Dariusza Durdy radzi sobie bardzo dobrze i jest na 9. miejscu w tabeli. W nowym roku chemików czekają jeszcze wyjazd do Świecia i mecz z czwartym w tabeli Sportisem Łochowo. Dopiero po tych spotkaniach zostanie dokonany podział na grupę mistrzowską i spadkową.

Początek sobotniego meczu o godz. 12:00. Transmisję na żywo przeprowadzi kanał Pogoni Mogilno.