Jan Rogowski: Dobrze czuję się w zespole seniorów

Jan Rogowski w końcówce sezonu wywalczył miejsce w podstawowym składzie pierwszego zespołu. 18-letni pomocnik wystąpił w czterech meczach IV ligi.

Aż dziewięciu zawodników z rocznika 2003 wystąpiło w tym sezonie w dorosłej drużynie. Rogowski zadebiutował jako jeden z ostatnich, ale od momentu pierwszego występu, nie opuszcza składu meczowego. Zadebiutował, wchodząc z ławki w meczu z Kujawianką, a potem grał w podstawowym składzie w spotkaniach z Pogonią Mogilno, Zawiszą i Włocłavią.

- Dobrze czuję się w zespole seniorów. Jestem szczęśliwy, że trener ma do mnie takie zaufanie, że wpuszcza mnie od początku. Nie jest łatwo, bo przeskok z juniorskiego grania jest duży i gra się zdecydowanie szybciej, ale bardzo cieszę się z takiej możliwości – mówi Rogowski.

Z rozegranych dotąd spotkań najlepiej zapamiętał mecz z Zawiszą. – Pierwszy raz rozegrałem pełne 90 minut, a rywal był wymagający, więc nie było łatwo. W dodatku doszła presja meczu derbowego – opisuje młody pomocnik. – Myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej – zapowiada.