Wysokie zwycięstwo z Unią Solec Kujawski

W sobotnim meczu sparingowym piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali 3:0 z Unią Solec  Kujawski. Bramki zdobyli Dawid Janicki (dwie) i Patryk Nowak.

W pierwszej połowie bydgoszczanie stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola, ale na przerwę drużyny zeszły z bezbramkowym remisem. Na początek drugiej części meczu dwa razy groźnie było pod bramką Jakuba Bagińskiego. Bramkarz Chemika pozostał jednak niepokonany, zaś skutecznością wykazali się za to jego koledzy w ataku. Najpierw, w 60. minucie gry, Dawid Janicki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Żurowskim, a chwilę później ładnym strzałem w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0. Wynik meczu ustalił Patryk Nowak, zdobywając trzecią bramkę dla zespołu Piotra Gruszki.

W najbliższą środę bydgoszczanie zagrają z Mieszkiem Gniezno. Początek spotkania o godz. 18:00.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Unia Solec Kujawski 3:0
bramki: Dawid Janicki 60' (k), 67', Patryk Nowak 70'

Chemik: Bagiński (80' Jurczykowski) - Czajka (60' A. Włosiński), Frasz (30' Maziarz), Raszka (60' Frasz), D. Włosiński (60' Chojnacki) - zawodnik testowany I (30' Osiński), Żurowski (60' zawodnik testowany I), Kawałek (46' Nowak), Kot (46' Żeglarski), Dąbek (46' Babiarz) - Janicki (60' Michalski).