Ważny mecz na Glinkach. Pora na zwycięstwo

W najbliższą sobotę piłkarze Chemika Bydgoszcz rozegrają mecz 14. kolejki III ligi. Rywalem podopiecznych Piotra Gruszki będzie KS Chwaszczyno.

Zespół z Chwaszczyna, o którego sile stanowią w znacznej mierze piłkarze związani kiedyś z Arką Gdynia lub Lechią Gdańsk,  zajmuje obecnie zagrożoną spadkiem czternastą pozycję, a do bydgoszczan traci trzy punkty. Sobotni mecz będzie więc bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie.

19 października grającym trenerem zespołu został Łukasz Kowalski, były piłkarz m.in. Arki Gdynia, który przejął rolę dotychczasowego szkoleniowca Macieja Cieślika, Od tego czasu drużyna zdobyła trzy punkty, pokonując przed tygodniem Pogoń Lębork. Wcześniej uległa Górnikowi Konin.

W poprzedniej kolejce Chemik przegrał 1:3 z Lechem II Poznań. We Wronkach bydgoszczanie nie tylko ponieśli pierwszą wyjazdową porażkę w tym sezonie, ale też stracili Szymona Maziarza, który starcie z bramkarzem, po którym obejrzał kontrowersyjną czerwoną kartkę, okupił kontuzją. Pod znakiem zapytania stoi także występ narzekających na urazy Macieja Jarzembowskiego oraz Adriana Raszki. Do składu wróci za to pauzujący ostatnio za kartki Robert Frasz.

Początek spotkania o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Serdecznie zapraszamy!