Ważne zwycięstwo z Vinetą!

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali Vinetę Wolin 3:1. Po 28. kolejkach bydgoszczanie zajmują 13. miejsce w tabeli.

Pierwszą dobrą okazję meczu mieli w 9. minucie goście, ale Adam Nagórski z bliskiej odległości nie trafił do siatki. W 19. minucie chemicy objęli prowadzenie. Paweł Olszewski dograł w pole karne do Dawida Janickiego, ten obrócił się, zamarkował strzał i uderzył, nie dając szans bramkarzowi.

Następnie przedstawiciele obu drużyn - Olszewski i Jeż - oddali groźne strzały głową, a chemicy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, gdy Babiarz podał do Jaskólskiego, ale dobrze spisał się bramkarz Vinety. Przed przerwą bardzo blisko zdobycia bramki był jeszcze Robert Kawałek.

Co nie udało się w I połowie, chemicy zrobili w drugiej. Krótko po zmianie stron Dawid Janicki wpadł w pole karne i został sfaulowany. Sam poszkodowany ustawił piłkę na wapnie i podwyższył na 2:0. Minutę później piłka wpadła do siatki po raz trzeci.Babiarz dograł do nadbiegającego Michała Żurowskiego, a ten huknął w okienko bramki.

Na kwadrans przed końcem Vineta zdobyła honorową bramkę, ale nie mogła już odebrać punktów Chemikowi. Bydgoszczanie wygrali 3:1 i postawili ważny krok w drodze o utrzymanie. Za tydzień zagrają w Szczecinie z Pogonią II.