Udane zakończenie roku. Chemicy wygrali ze Spartą

W sobotnim meczu 17. kolejki IV ligi piłkarze Chemika wygrali ze Spartą Brodnica 3:0. Było to ostatnie spotkanie podopiecznych Piotra Gruszki w tym roku.

Konfrontacja z drużyną z Brodnicy była ligowym debiutem dla Jakuba Bagińskiego. Młody bramkarz zagrał z powodu kontuzji Mariusza Tatery i zachował czyste konto. Nie musiał się też martwić o skuteczność kolegów. Ci co prawda kazali trochę czekać na gola, ale jeszcze przed przerwą zdołali przesądzić losy meczu. Najpierw - w 32. minucie - po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego bramkę zdobył  Adrian Raszka, a 60 sekund później ładnym strzałem z dystansu podwyższył  Dawid Janicki.

Nawet jeśli Sparta liczyła na odmienienie losów meczów w II połowie, co trener zespołu gości udowodnił przeprowadzeniem dwóch zmian w przerwie, chemicy szybko zadali kolejny cios. Już w 46. minucie, zaraz po wznowieniu gry, zdobyli trzecią bramkę, tym razem autorstwa Macieja Kota.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Podopieczni Piotra Gruszki wygrali 3:0, potwierdzając, że jesienią byli najlepszym zespołem w lidze. Udało im się także powiększyć przewagę do siedmiu punktów, gdyż druga w tabeli Kujawianka Izbica Kujawska przegrała u siebie z Pogonią Mogilno, dla której było to dopiero drugie zwycięstwo na obcym terenie w tym sezonie. Chemicy spędzą zimę z siedmioma punktami przewagi nad wiceliderem.