Po 15. kolejce. Liga trzech prędkości

Za nami 15. kolejka zmagań w III lidze. W czołówce tabeli, środku i na dole panuje duży ścisk.

Ważne zwycięstwo odniosła po hat-tricku Adama Nagórskiego Vineta Wolin, która pokonała 3:1 Świt Skolwin i zbliżyła się do szczecinian na dwa punkty. Nikt za to nie mógł być zadowolony po spotkaniu Pogoni II z Polonią Środa Wlkp. Padł remis 1:1 i obie drużyny plasują się tuż nad strefą spadkową.

Na dopiero siódmym miejscu po 15. kolejce plasuje się Elana, która w sobotę przegrała z Lechem II (w jego składzie m.in. Jasmin Burić, Dariusz Dudka i Maciej Wilusz) 0:1. Należy jednak dodać, że do pierwszego w tabeli Bałtyku torunianie tracą tylko trzy oczka i to właśnie z gdynianami rozegrają mecz zaległy. Lider w ten weekend pokonał 5:1 KS Chwaszczyno, a jeszcze okazalsze zwycięstwo odniosła Gwardia Koszalin, gromiąc Pogoń Lębork 5:0. Wiceliderem po zwycięstwie z Sokołem Kleczew został KKS Kalisz, zaś cenne punkty w walce o utrzymanie zdobyła Wda Świecie.

Po 15. kolejkach w lidze utworzyły się trzy grupy. Zespoły z miejsc 1-7 dzielą trzy punkty, z miejsc 8-14 - pięć oczek, a drużyny plasujące się na miejscach 15-17 mają w dorobku po trzynaście punktów. Odstaje mający na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa Leśnik Manowo.

ZOBACZ TABELĘ

Wyniki 15. kolejki III ligi
Vineta Wolin 3-1 Świt Skolwin (Adam Nagórski 47, 61, 88 - Marcin Krystek 78)
Pogoń II Szczecin 1-1 Polonia Środa Wielkopolska (Łukasz Zwoliński 36 - Krzysztof Wolkiewicz 38)
Lech II Poznań 1-0 Elana Toruń (Patryk Janasik 13)
KS Chwaszczyno 1-5 Bałtyk Gdynia (Maksymilian Hebel 45 (k) - Arkadiusz Proena 4, Tomasz Bejuk 29, Piotr Karasiński 38, 57, Mateusz Kuzimski 59)
Jarota Jarocin 1-1 Chemik Bydgoszcz (Piotr Garbarek 90 - Robert Kawałek 83)
Gwardia Koszalin 5-0 Pogoń Lębork (Krzysztof Bułka 20, Robert Ziętarski 23, Sebastian Ginter 53, 60, Mateusz Kołodziejski 73)
Wda Świecie 1-0 Górnik Konin (Maciej Rożnowski 79)
GKS Przodkowo 4-1 Leśnik Manowo (Łukasz Stasiak 15, Marcin Karniluk 63, 81, Paweł Czoska 80 - Karol Saganowski 71)
KKS 1925 Kalisz 1-0 Sokół Kleczew (Joshua Balogun Kayode 61)

Strzelcy
13 goli - Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo),
11 goli - Adam Nagórski (Vineta Wolin),
9 goli - Krzysztof Bartoszak (Polonia Środa Wielkopolska), Łukasz Zagdański (Elana Toruń),
8 goli - Hubert Antkowiak (Jarota Jarocin),
7 goli - Rafał Jankowski (KKS 1925 Kalisz), Mateusz Kołodziejski (Gwardia Koszalin), Dawid Kurminowski (Lech II Poznań),
6 goli - Robert Kawałek (Chemik Bydgoszcz), Dawid Retlewski (Wda Świecie), Marcin Trojanowski (Elana Toruń), Mateusz Wachowiak (Pogoń Lębork).

za 90minut.pl