Piotr Siekirka: III liga jest coraz mocniejsza

Piotr Siekirka został nowym piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz. Porozmawialiśmy z nim tuż po podpisaniu kontraktu.

Siekirka to jeden z pięciu zawodników, którzy jak dotąd wzmocnili zespół Piotra Gruszki przed nowymi rozgrywkami. Oprócz niego dołączyli także Adam Kacprzak, Paweł Laskowski, Rafał Więckowski i Wojciech Mielcarek, który - podobnie jak Siekirka - w minionym sezonie występował we Wdzie Świecie.

- Od początku dobrze czuję się w zespole. Wielu chłopaków kojarzę z boiska.  Z niektórymi grałem w jednym zespole, z innymi rywalizowałem. Do tego przyszedłem z Wojtkiem, więc razem na pewno jest nam łatwiej wejść do drużyny. W Chemiku jest wielu młodych zawodników, więc myślę, że szybko się wkomponujemy - mówi Siekirka.

W minionym sezonie pomocnik wystąpił w 32 meczach ligowych Wdy Świecie, w których zdobył 4 bramki. - Indywidualnie nie było źle, ale do samego końca sezonu musieliśmy walczyć o utrzymanie, więc do końca zadowolonym być nie można - ocenia piłkarz, zapytany o ocenę poprzedniego sezonu.

Wszyscy piłkarzy, którzy jak dotąd dołączyli do Chemika mają doświadczenie zebrane podczas występów w III lidze. Zgodnie przyznają, że w tym roku rozgrywki zapowiadają się szczególnie ciekawie. - Poziom jest coraz wyższy. Gdy patrzę na transfery, których dokonują kluby, to wydaje mi się, że liga będzie jeszcze mocniejsza niż w zeszłym roku. To wyrównane rozgrywki, w których trudno przesądzać, kto zwycięży i liczę, że my także będzie wygrywać - zapowiada 24-latek.