Pierwszy zespół zagra z Kujawianką

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora rozegrają drugi mecz w grupie mistrzowskiej. Tym razem bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska.

Po udanym rozpoczęciu wiosennych zmagań chemicy zajmują 4. miejsce w tabeli. Kujawianka jest piąta, tracąc do naszych zawodników cztery punkty. Na wiosnę odniosła jedno zwycięstwo (z Cuiavią Inowrocław) i dwukrotnie remisowała (ze Spartą Brodnica i Liderem Włocławek).

Jesienny mecz obu zespołów dostarczył ogromnych emocji. Na Glinkach padł remis 3:3, choć w pewnym momencie przyjezdni prowadzili już dwiema bramkami. W historii pojedynków obu zespołów szczególnie zapisał się sezon 2017/2018, gdy obie drużyny walczyły o awans do III ligi. Wtedy w Bydgoszczy chemicy wygrali 3:1, na wyjeździe był remis 1:1 i to podopieczni trenera Piotra Gruszki mogli cieszyć się z awansu.

Początek sobotniego meczu w Izbicy Kujawskiej o godz. 15:00.