Pechowa porażka z Pogonią II

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Pogoni II Szczecin pokonali Chemika Bydgoszcz 1:0 po bramce w ostatniej minucie meczu z rzutu karnego.

Przez praktycznie całe spotkanie losy meczu pozostawały nierozstrzygnięte. Częściej przy piłce utrzymywali się goście, ale nie tworzyli wielu groźnych sytuacji, a gdy już się udawało, bardzo dobrze bronił Karol Murawski. Chemik w I połowie miał dwie kapitalne okazje po dośrodkowaniach w pole karne. W obu piłkarze Chemika próbowali po trzy razy, ale trafiali w słupki, bramkarza czy rywali, ale nie do siatki.

W II połowie gości także uratował słupek, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego Szymona Maziarza bramkarz końcówkami palców sparował piłkę. Gdy wydawało się, że mecz skończy się bezbramkowym remisem, w 94. minucie gry sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Oleksandra Kostiuka. Jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Kort, po czym arbiter zakończył mecz.

Za tydzień bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Lechem II Poznań.