Już w piątek kolejny mecz pierwszego zespołu

Już w piątek piłkarze Chemika Moderatora rozegrają kolejny mecz w IV lidze. Ponownie podejmą drużynę z Włocławka - tym razem Lidera.

Mecz będzie miał duży wpływ na układ tabeli. Obecnie chemicy zajmują drugie miejsce, mając punkt przewagi, ale też mecz rozegrany więcej od Włocłavii. Lider traci do naszych zawodników cztery punkty, ale także rozegrał mecz mniej od podopiecznych Wiktora Osińskiego.

Jesienią obie drużyny zmierzyły się w 3. kolejce we Włocławku. Gospodarze wygrali 2:0, lecz mecz mógł mieć zupełnie inny przebieg. Przez większość spotkania chemicy grali bowiem w dziesiątkę.

Od tego meczu w Liderze wiele się zmieniło. Z funkcji trenerów zrezygnowali Robert Szwarc i Michał Bainski, a z kadry odeszło kilku doświadczonych zawodników. Na wiosnę drużyna z Włocławka zanotowała dwa zwycięstwa w sześciu meczach, pokonując Kujawiaka Kowal i Pogoń Mogilno. Ponadto zremisowali z Kujawianką Izbica Kujawska oraz przegrali z Włocłavią (dwukrotnie) i Zawiszą Bydgoszcz (aż 0:5). Musieli też uznać wyższość Unii Janikowo w Okręgowym Pucharze Polski (1:5).

Pierwotnie mecz 25. kolejki miał odbyć się we Włocławku, ale został przeniesiony do Bydgoszczy. W zamian spotkanie 32. serii gier zostanie rozegrane we Włocławku.

Początek piątkowego meczu o godz. 17:30. Transmisja na klubowym kanale YouTube oraz na profilu na Facebooku.