III liga wraca na Glinki. W środę Chemik Moderator zagra z Kotwicą

Już w najbliższą środę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają pierwszym w tym sezonie mecz na własnym stadionie. Ich rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg.

Ostatni mecz III ligi, który został rozegrany na Glinkach to pojedynek Chemika z Gwardią Koszalin (0:1) w listopadzie 2016 roku. W rundzie wiosennej tamtego sezonu bydgoszczanie grali na stadionie przy ul. Słowiańskiej, więc środowy mecz z Kotwicą będzie powrotem III ligi na Glinki po ponad 20 miesiącach.

Kotwica to według przedsezonowych notowań, jedna z najmocniejszych drużyn w rozgrywkach. Zespół znad morza miniony sezon spędził w środku III-ligowej tabeli, ale wcześniej regularnie grał poziom wyżej. Teraz chciałby wrócić do II ligi, więc latem sięgnął po posiłki z I ligi, ściagając Piotra Kieruzela z Chojniczanki, Daniela Chyłę z Pogoni Siedlce oraz Gabriela Nowaka i Mateusza Perońskiego z Odry Opole. Ten zestaw uzupełnił II-ligowcy: Rafał Gutowski oraz Piotr Wojtasiak z Błętkitnych Stargard, Adrian Szynka z Warty Poznań i Michał Ciarkowski, który ostatnio grał w Gryfie Wejherowo.

Wspomniany Kieruzel miał okazję pracować z Piotrem Gruszką w Chojniczance wiosną 2017 roku. Wówczas był podstawowym obrońcą zespołu, który walczył o awans do Ekstraklasy. Grę w Kotwicy ma za sobą za to Tomasz Prejs. Zawodnik latem ściągnięty do Chemika grał w Kołobrzegu przez cały 2017 rok, występując w tym czasie w 25 meczach, w których zdobył 1 bramkę.

Początek środowego meczu o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy na stadion przy ul. Glinki 79.