Chemik wygrywa u siebie. Trzy bramki i trzy punkty!

W meczu 14. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali KS Chwaszczyno 3:0.

Od początku spotkania chemicy mieli spora przewagę, lecz zupełnie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, których obie drużyny miały jak na lekarstwo. W II połowie podopieczni Piotra Gruszki nadal mieli przewagę, lecz zdołali to udokumentować dopiero w 71. minucie. Maciej Kot wpadł w pole karne, ale po chwili wydawało się, że z tej akcji nic już nie będzie. Skrzydłowy zdołał jednak oddać strzał, bramkarz odbił piłkę, a dobitka Dawida Janickiego była skuteczna.

Kilka minut później goście mieli szansę na wyrównanie, ale w doskonałej sytuacji ich napastnik przestrzelił. Na więcej chemicy już nie pozwolili rywalom. W 85. minucie Robert Kawałek podwyższył na 2:0, a w doliczonym czasie gry Maciej Kot ustalił wynik na 3:0 dla Chemika.

Za tydzień bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

14. kolejka III ligi
Chemik Bydgoszcz - KS Chwaszczyno 3:0

bramki: Dawid Janicki 71' Robert Kawałek 85', Maciej Kot 90'
Chemik: Murawski - Jarzembowski (42' Michalski), Frasz, A. Raszka, Włosiński - Rysiewski, Born (65' Kostiuk), Kawałek (86' Marczyński), Olszewski, Nowak (65' Kot) - Janicki.

Murawski - Jarzembowski, Frasz, A. Raszka, Włosiński - Rysiewski, Born, Kawałek, Olszewski, Nowak, Janicki. (http://chemikbydgoszcz.pl)