Pewne zwycięstwo. Chemik Moderator liderem tabeli

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora odnieśli pewne zwycięstwo, pokonując Start Pruszcz 5:0. Dzięki tak okazałej wygranej podopieczni Wiktora Osińskiego zostali liderem tabeli.

W składzie Chemika ponownie zabrakło Macieja Kota. Do gry wrócił za to Maciej Sobczyk, który w dwóch pierwszych kolejkach był zawieszony.

Mecz szybko ułożył się po myśli chemików. Po jednym z rzutów rożnych bramkarza gości pokonał Damian Kochmański, a następnie ładnym strzałem popisał się Damian Adamski. Rezultatem był wynik 2:0 dla chemików. Jeszcze przed przerwą Patryk Perliński podwyższył prowadzenie do 3:0.

Po zmianie stron tempo gry było nieco słabsze, ale bydgoszczanie zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw - po podaniu Perliński - swojego pierwszego gola w pierwszym zespole zdobył rezerwowy Kamil Goździkowski. Później to Perliński wykorzystał zgranie Oskara Lipkowskiego i strzałem z woleja ustalił wynik na 5:0.

Lipkowski był jednym z kilku juniorów, którzy w II połowie pojawili się na boisku. Oprócz niego trener Wiktor Osiński wpuścił także Oskara Chęsia, Mikołaja Winieckiego i Jakuba Czesińskiego.

Po trzech kolejkach chemicy mają komplet punktów i z bilansem bramek 9:2 są liderem tabeli. W najbliższy piątek zagrają na wyjeździe z Liderem Włocławek.

3. kolejka IV ligi
CHEMIK MODERATOR - START PRUSZCZ 5:0 (3:0)

bramki: Patryk Perliński (dwie), Damian Kochmański, Grzegorz Adamski, Kamil Goździkowski

Chemik: Klon – Włosiński (72' Lipkowski), Adamenko, Kochmański, Kacprzak – Rysiewski, Maziarz (81' Chęś) – Serafin (72' Czesiński), Adamski (60' Goździkowski), Sobczyk (81' Winiecki) – Perliński.