CLJ: Wyrównany mecz na początek

W sobotnim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz stoczyli wyrównany bój z FASE Szczecin, ale ostatecznie przegrali 1:2.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Sytuacja chemików skomplikowała się jednak, gdy w 28. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Jakubowi Czesińskiemu. Szczecinianie szybko wykorzystali przewagę i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie po rzucie rożnym.

W II połowie przyjezdni zdobyli drugą bramkę - ponownie po kornerze. Chemicy odpowiedzieli golem kontaktowym autorstwa Bartosza Adamskiego. Rzucili się wówczas do odważnych ataków, jednak mimo przewagi nie zdołali wyrównać.

- Mimo porażki jestem zadowolony z postawy zespołu. Nie ukrywam, że czerwona kartka miała wpływ na przebieg tego pojedynku. Mimo że długo graliśmy w osłabieniu, to walczyliśmy jak równy z równym. Nie udało się wygrać, ale pokazaliśmy, że trzeba będzie się z nami liczyć w tej lidze - stwierdził po meczu trener Dawid Niezbecki.

Za tydzień chemicy zagrają z AP Reissa w Poznaniu. Początek sobotniego meczu zaplanowano na godz. 12:00.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - FASE SZCZECIN 1:2 (0:1)
bramka dla Chemika: Bartosz Adamski

Chemik: Klon - Jędrzejczak (Furmanek), Tubisz (Koczorowski), Okraska, Myler (Lewandowski), Klatecki, Michałkewicz, Strzyżewski (Adamski), Woźny, Gawroński (Klimek), Czesiński.