Bartosz Kubiak nowym trenerem Akademii

Z przyjemnością informujemy, że do kadry szkoleniowej Akademii dołączył Bartosz Kubiak, legitymujący się najwyższą licencją trenerską w piłce młodzieżowej – UEFA Elite Youth. Poza zadaniami szkoleniowymi trener Kubiak zajmie się również pracą organizacyjno-koncepcyjną w Akademii.

– Ofertę Chemika wybrałem spośród ofert kilku innych klubów. Uważam, że zarówno Akademia, jak i pierwszy zespół mają bardzo duży potencjał. Znam wielu członków sztabu szkoleniowego Chemika, co przyspieszy adaptację w nowym klubie – nie ukrywa trener Kubiak. Jednocześnie podkreśla, że wraca do klubu, z którym ma bardzo miłe wspomnienia: - Świetnie wspominam juniorskie czasy w Chemiku pod okiem trenera Krzysztofa Derezińskiego. Odkąd pamiętam Chemik należy do ścisłej czołówki w województwie. Myślę, że stać nas, aby zrobić kolejny krok, bo klub z każdym rokiem się profesjonalizuje – dodaje.

Bartosz Kubiak do końca obecnego sezonu będzie pracował z trenerem Wiktorem Osińskim przy zespole U-19 w Lidze Makroregionalnej oraz poprowadzi treningi Chemik Talent Pro dla zawodników w kategoriach młodzik i orlik. Ponadto obejmie funkcję Koordynatora ds. Szkoleniowych Akademii w kategoriach U-13-U10. W sezonie 2021/2022 trenera czekają nowe wyzwania, o których poinformujemy w późniejszym czasie.

29-letni szkoleniowiec jako zawodnik drużyn młodzieżowych reprezentował Chemika, Zawiszę Bydgoszcz oraz Unię Solec Kujawski. Szybko zdecydował się jednak na pracę w roli trenera. Zawodników szkolił m.in. w Wisełce Solec Kujawski, Zawiszy, MUKS CWZS, Elanie Toruń, a także angielskim Walsall FC. Pracę w klubach łączył z pracą dla PZPN jako trener Akademii Młodych Orłów, trener monitorujący i wykładowca kursów UEFA C. Trener Kubiak ma za sobą staże w klubach Borussia Dortmund, Birmingham City i Benfica Lizbona

Witamy w Chemiku!