Mikołaj Wilczarski wraca do Chemika

Po kilkumiesięcznej pracy w Elanie Toruń Mikołaj Wilczarski wraca do Chemika. Nasz nowy-stary trener przygotowania motorycznego będzie pracował, tak jak wcześniej, z drużynami Akademii oraz z pierwszym zespołem. Szczególną opieką obejmie zawodników wracających do treningów po kontuzjach.

Trener Wilczarski jest wychowankiem naszego klubu. W roli trenera pracował w Chemiku w latach 2018-2020. Legitymuje się licencją UEFA C, a jego specjalizacją jest przygotowanie motoryczne.

Ostatnie pół roku Wilczarski spędził w Elanie Toruń, gdzie również pracował z pierwszym zespołem i drużynami młodzieżowymi. Co ciekawe, po zmianie trenera w pierwszym zespole Elany, Wilczarski miał okazję do poprowadzenia pierwszego zespołu w meczu III ligi przeciwko Jarocie Jarocin. Elana wygrała tamto spotkanie 2:1.

- Wracam tu, gdzie wszystko się zaczęło - w miejsce, gdzie zacząłem grać w piłkę, a później zacząłem przygodę trenerską z seniorami. Tak naprawdę wróciłem więc do domu. W Elanie zyskałem wiele doświadczenia i to pół roku na pewno wiele mi dało - mówi trener Wilczarski. - Moje zadania nie będą wiele różnić się od tych, które miałem wcześniej. Dojdzie analiza danych z urządzeń GPS Sonda Sports, które klub niedawno zakupił - dodaje.