Maciej Kot nadal w Chemiku Moderatorze

Maciej Kot przedłużył umowę z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz. Doświadczony zawodnik nadal będzie występował w klubie z ul. Glinki.

Kot debiutował w dorosłej drużynie Chemika już w sezonie 2007/2008. Jego talent szczególnie rozwinął się w 2010 roku, gdy zdobył 5 bramek w rundzie jesiennej III ligi. Zaowocowało to transferem do Zawiszy Bydgoszcz, w którym Kot (razem z Piotrem Gruszką i Szymonem Maziarzem) wywalczył awans do I ligi.

30-letni obecnie zawodnik wrócił do Chemika w 2016 roku. Łącznie w I drużynie naszego klubu rozegrał 147 meczów, zdobywając w nich 30 bramek. Najwięcej razy pokonywał bramkarzy Włocłavii Włocławek (czterokrotnie) oraz Kujawiaka Kowal i Gwiazdy Bydgoszcz (po trzy gole). Warto też dodać, że w sezonach 2010/2011 i 2019/2020 był najlepszym strzelcem drużyny w rozgrywkach ligowych.