Juniorzy zaczynają rundę w lidze makroregionalnej

Już w najbliższą niedzielę zespół U19 rozpocznie zmagania w lidze makroregionalnej juniorów. Na początek podopieczni Wiktora Osińskiego zagrają na wyjeździe z AP Reissa Poznań.

W trakcie okresu przygotowawczego drużyna sprawdzała się głównie na tle zespołów seniorskich innych klubów. Rozegrała też mecz z występującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów U18 Arką Gdynia – wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywali 1:0. W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych chemicy pokonali 2:1 Start Pruszcz. Bramki zdobyli Grzegorz Adamski i Wojciech Skiba.

- Uważam, że był to udany okres przygotowawczy. Zrealizowaliśmy to, co sobie zakładaliśmy, rozwijaliśmy nasze mocne strony i poprawialiśmy się w tych elementach, które wcześniej wyglądały gorzej – mówi trener drużyny Wiktor Osiński.

Zimą wyróżniający się juniorzy rozpoczęli też treningi w ramach zajęć Chemik Talent Pro. Od niedawna cały zespół współpracuje również z psychologiem sportu Mateuszem Mindą.

W rozgrywkach ligi makroregionalnej szansę zawalczenia o dobry rezultat dostaną ci zawodnicy, którzy jesienią wywalczyli awans. Zimą do drużyny dołączyło jedynie dwóch nowych graczy – bramkarz Igor Rutkowski (2003) i skrzydłowy Franciszek Marzec (2002). Dla obu jest to powrót do naszego klubu.

– Są to dla nas cenne nabytki. Jako drużyna wiemy, jaki jest nasz cel i będziemy do niego zmierzać. Na tę chwilę najważniejszy jest dla nas najbliższy mecz – mówi trener Osiński.

W spotkaniu 1. kolejki chemicy zmierzą się z AP Reissa Poznań. Początek niedzielnego meczu o godz. 17:30. W zespole Chemika zabraknie pauzującego za kartki Oskara Lipkowskiego.