Bardzo ważny sprawdzian. Do Bydgoszczy przyjedzie Kujawianka

W sobotę podopieczni Piotra Gruszki podejmą swojego sąsiada w tabeli - Kujawiankę Izbicę Kujawską. Spotkanie, które rozegrane zostanie w ramach 13. kolejki IV ligi kujawsko – pomorskiej rozpocznie się o godzinie 14. Transmisja z tego spotkania dostępna będzie na naszej stronie internetowej, kanale YouTube i Facebooku.

To, że najbliższy rywal chemików postawi naszym piłkarzom poprzeczkę bardzo wysoko, najlepiej udowadnia fakt, iż Kujawianka nie przegrała meczu od 22 sierpnia. Wtedy w czwartej kolejce rozgrywek lepsi okazali się piłkarze BKS-u Bydgoszcz. Od tamtej porażki podopieczni Waldemara Czarneckiego rozpoczęli marsz w górę tabeli. Pięć zwycięstw i trzy remisy sprawiły, że Kujawianka z dorobkiem 21 punktów plasuje się oczko wyżej w tabeli od Chemika Moderatora. Pokonała m.in. Lidera Włocławek oraz zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz, oraz Sportisem Łochowo.

Najgroźniejszym zawodnikiem zespołu z Izbicy Kujawskiej jest Oleg Tabaka. 26-letni snajper ma na swoim koncie osiem bramek i jest czwartym najlepszym strzelcem w całej lidze. Ponadto Kujawianka jest jedyną drużyną, która w tym sezonie nie przegrała jeszcze na wyjeździe, notując w delegacji trzy zwycięstwa oraz dwie porażki. Będący w gazie piłkarze z Izbicy Kujawskiej do Bydgoszczy z pewnością przyjadą pewni siebie i będą chcieli zwyciężyć po raz piąty z rzędu.

Na szczęście chemicy również zanotowali ostatnio dwa ligowe triumfy. Ogromna w tym zasługa defensywy, która w ostatnich trzech meczach dała sobie wbić tylko dwie bramki. Sporym problemem dla ekipy z Glinek są w tym sezonie mecze z drużynami, które znajdują się w górnej połowie tabeli. Porażki z Liderem i Włocłavią oraz remisy z Zawiszą i Lechem Rypin pokazują, że Chemik zdecydowanie lepiej czuje się w roli faworyta.

O ile o formację obronną kibice Chemika nie powinni się obawiać, to większe kłopoty pojawiają się po atakowanej stronie boiska. W nadchodzącym starciu z Kujawianką niezwykle istotna będzie gra skrzydłami. Odpowiedzialność za kreowanie akcji ofensywnych w tym spotkaniu powinni wziąć na siebie Maciej Kot oraz Daniel Katerla. Aby przełamać Kujawiankę potrzebna będzie również dominacja w środku pola, o co powinni zadbać Szymon Maziarz oraz Damian Rysiewski. Na kolejną bramkę będzie zaś liczył Gabriel Pieczyński, który trafił w spotkaniu z Cuiavią.

Początek sobotniego meczu o godz. 14:00.