Podział punktów po kapitalnym widowisku

Chemik Moderator Bydgoszcz pomimo straty dwóch bramek zdołał ostatecznie wyrwać punkt Kujawiance Izbica Kujawska. Obfitujący w bramki mecz finalnie zakończył się wynikiem 3:3, a bramki dla naszej drużyny zdobywali Maciej Kot, Patryk Perliński oraz Szymon Maziarz.

W mecz lepiej weszli przyjezdni - Mateusz Poczwardowski zdecydował się huknąć z dystansu, a strzał doświadczonego pomocnika był na tyle mocny i precyzyjny, że broniący dostępu do bramki Chemika Oskar Klon nie miał nic do powiedzenia i po siedmiu minutach gry bydgoszczanie już musieli odrabiać straty.

Na szczęście chemicy bardzo dobrze zareagowali na straconą bramkę i kilka minut później po ładnie rozegranym rzucie rożnym Maciej Kot wyrównał stan meczu. Najpierw dokładną piłkę z kornera posłał Damian Rysiewski, futbolówkę strącił Maks Adamenko, a niepilnowany Kot dopełnił formalności.

Po wyrównaniu wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, jednakże niefrasobliwość obrońców i brak komunikacji z Oskarem Klonem skrzętnie wykorzystał najlepszy strzelec Kujawianki – Oleg Tabaka, który strzelił swoją dziewiątą bramkę w sezonie. Ostatnie minuty pierwszej połowy stały pod znakiem dalekich i dosyć niedokładnych zagrań. Ostatecznie do przerwy przyjezdni prowadzili 2:1.

Po zmianie stron Kujawianka w 53 minucie wyprowadziła kolejny cios. Dokładnie zagraną piłkę z rzutu rożnego wykorzystał Łukasz Grube i przyjezdni prowadzili już 3:1. Chemik wpadł w poważne tarapaty i wydawało się, że bardzo trudno będzie podopiecznym Piotra Gruszki nawiązać walkę z rywalami.

Wciąż jednak pozostawały rzuty rożne, które doskonale tego dnia wykonywali zawodnicy Chemika. Tym razem świetnie dośrodkował Szymon Maziarz, a w tłoku najlepiej odnalazł się Patryk Perliński i po nieco ponad godzinie gry Kujawianka Izbica Kujawska prowadziła już tylko 3:2.

Trafienie kontaktowe zdecydowanie dodała miejscowym wiatru w żagle iw 71 minucie Maziarz wykorzystał przytomne podania rezerwowego – Macieja Sobczyka i Chemik odrobił dwie bramki straty. Wciąż do końca meczów pozostawało sporo czasu i nasi zawodnicy mieli szansę na zwycięstwo. Ostatecznie, pomimo sytuacji z obu stron, wynik nie zmienił się i to kapitalne widowisko zakończyło się remisem 3;3.

Aktualnie bydgoszczanie mają na swoim koncie 21 punktów i dwanaście rozegranych spotkań. Za tydzień zawodnicy trenera Gruszki wybiorą się do Chełmży na starcie z tamtejszą Legią

Chemik Moderator Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska 3:3 (1:2)
bramki: Maciej Kot 16', Patryk Perliński 62', Szymon Maziarz 71' - Mateusz Poczwardowski 7', Oleg Tabaka 32', Łukasz Grube 53'

Chemik Moderator: Klon - Włosiński, Adamenko, Chojnacki, Kacprzak - Rysiewski, Maziarz - Kot, Perliński, Katerla  (58' Sobczyk) - Pieczyński.