Piotr Siekirka w Chemiku Moderatorze

Piotr Siekirka został nowym piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz. To drugi zawodnik, który wzmocnił nasz klub, przychodząc z Wdy Świecie.

Niespełna 24-letni pomocnik urodził się w Bydgoszczy. Pierwsze seniorskie występy zanotował w Victorii Koronowo, w której już jako 17-latek regularnie grał w III lidze. Następnie przez pół roku występował we Wdzie Świecie, kolejne trzy sezony spędził w Gromie Osie, aby w 2015 roku ponownie trafić do Wdy, w której przez trzy lata był podstawowym zawodnikiem w III lidze. W sezonie 2017/2018 rozegrał 32 mecze ligowe i zdobył 4 bramki.

Siekirka trenował już z zespołem Piotra Gruszki, zaś w ostatnich dniach zostało sfinalizowane jego przejście na zasadach transferu definitywnego. Jest to już drugi zawodnik, który przeszedł do Chemika z Wdy Świecie. Wcześniej tą samą drogą podążył Wojciech Mielcarek. Do drużyny dołączyli także Rafał Więckowski (wypożyczony z Elany Toruń) i Paweł Laskowski (powrót z wypożyczenia do Unii Solec Kujawski).