Ostatni mecz roku. Chemicy podejmą Spartę Brodnica

W sobotę piłkarze Chemika Bydgoszcz rozegrają ostatni mecz w tym roku. Rywalem naszych piłkarzy będzie Sparta Brodnica.

Podopieczni Piotra Gruszki przed tygodniem pewnie wygrali w Chełmnie 4:0. Szkoleniowiec mógł być zadowolony m.in. z postawy napastników, gdyż aż trzech graczy z tej pozycji trafiło do siatki. Na listę strzelców wpisali się Dawid Janicki, Radosław Mik i Robert Kawałek. Wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Michał Żurowski.

W ostatnich latach obie drużyny - Chemik i Sparta - balansowały między trzecią a czwartą ligą, lecz bieżące rozgrywki zaczęły zdecydowanie w różny sposób. Chemicy od początku wiodą prym w ligowej tabeli, zaś Sparta na pierwszą wygraną czekała do czwartej kolejki. W ostatnich tygodniach brodniczanie prezentują się jednak dużo lepiej niż latem i nie ponieśli porażki od początku października.  Dzięki temu zajmują dobrą, piątą lokatę przed sobotnim starciem.

W dotychczas rozegranych ośmiu spotkaniach na własnym boisku lider tabeli zdobył komplet punktów i legitymuje się bilansem 26:5. Brodniczan nie tak łatwo jednak pokonać na własnym terenie. Sparta przegrała bowiem tylko dwa z siedmiu rozegranych na wyjeździe spotkań, co jest trzecim - zaraz po Chemiku i Kujawiance - wynikiem w lidze.

Aby znaleźć ostatnie ligowe spotkanie Chemika ze Spartą trzeba się cofnąć aż do 2011 roku. Obie drużyny słabo spisywały się wtedy w III lidze, a we wrześniowym spotkaniu na Glinkach padł remis 1:1. Sparta prowadziła od 36. minuty po strzale byłego zawodnika Chemika, Dawida Jasińskiego, a w 90. minucie wyrównał Adam Kardasz.

Początek sobotniego starcia zaplanowano na godz. 12. Serdecznie zapraszamy na stadion przy ul. Glinki.