Piotr Gruszka: Przygotowania przebiegają zgodnie z planem

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przygotowują się do rundy wiosennej. Na razie rozegrali dwa sparingi, które sztab szkoleniowy ocenia pozytywnie.

- Jesteśmy zadowoleni z tych pierwszych tygodni. Praca przebiega zgodnie z planem, bez zakłóceń - mówił trener Piotr Gruszka po zakończeniu sobotniego sparingu z Unią Solec Kujawski.

Dla chemików mecz z drużyną z klasy okręgowej był drugim tej zimy meczem kontrolnym. W pierwszym bydgoszczanie przegrali z II-ligową Bytovią Bytów 1:2. - Zagraliśmy tam dobre spotkanie z silnym przeciwnikiem. Przegraliśmy, ale stworzyliśmy kilka sytuacji i strzeliliśmy gola po ładnej akcji - ocenił Gruszka, który był zadowolony także z postawy podopiecznych w meczu z Unią. - To był mecz bez większej historii. Praktycznie cały czas graliśmy na połowie przeciwnika i gdybyśmy wykorzystali choć połowę naszych sytuacji, to wynik byłby dużo wyższy niż 2:0 - mówił szkoleniowiec.

Trzeci mecz kontrolny chemicy rozegrają w piątek, mierząc się z reprezentacją województwa w Regions' Cup. Początek spotkania o godz. 18:00.